تاریخ انتشار : یکشنبه 4 اردیبهشت 1401 - 18:41
53 بازدید
کد خبر : 197121

دانلود زیرنویس فیلم Sardar Udham 2021 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Sardar Udham 2021 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Sardar Udham 2021 سردار اودهام یک فیلم درام تاریخی بیوگرافی هندی زبان هندی محصول ۲۰۲۱ به کارگردانی شوجیت سیرکار و محصول Rising Sun Films با همکاری Kino Works است. فیلمنامه توسط Shubhendu Bhattacharya و Ritesh Shah نوشته شده است و Bhattacharya نیز داستان را بر عهده دارد و شاه نیز دیالوگ ها

دانلود زیرنویس فیلم Sardar Udham 2021 سردار اودهام یک فیلم درام تاریخی بیوگرافی هندی زبان هندی محصول ۲۰۲۱ به کارگردانی شوجیت سیرکار و محصول Rising Sun Films با همکاری Kino Works است. فیلمنامه توسط Shubhendu Bhattacharya و Ritesh Shah نوشته شده است و Bhattacharya نیز داستان را بر عهده دارد و شاه نیز دیالوگ ها را می نویسد و نقش مکمل را بازی می کند. بر اساس زندگی اودهام سینگ، مبارز آزادی از پنجاب که مایکل اودویر را در لندن به قتل رساند تا انتقام کشتار جالیانوالا باغ در آمریتسار در سال ۱۹۱۹ را بگیرد، این فیلم با بازی ویکی کاوشال در نقش اصلی همراه با شان اسکات، استفان. هوگان، آمل پرشار، بانیتا ساندو و کرستی اورتون در نقش های مکمل.

برای دانلود به لینک زیر مراجعه کنید

https://blue-subtitle.com/sardar-udham-2021/

Sardar Udham' release date & time: How to watch Udham Singh's biopic In  India & US

زیرنویس فیلم Sardar Udham 2021 شوجیت سیرکار ایده زندگینامه اودهام سینگ را در دوران دانشگاه مطرح کرد و قصد داشت در اواسط دهه ۱۹۹۰ فیلم را تولید کند، اما کار تحقیقاتی روی مبارز آزادی دو دهه طول کشید. در نهایت قرار بود با عرفان خان در نقش اصلی ساخته شود، اما بعداً به دلیل شرایط سلامتی خان به کوشال پیشنهاد شد. این فیلم به طور رسمی در مارس ۲۰۱۹ معرفی شد و تصویربرداری اصلی آن در آوریل آغاز شد. سازندگان در یک برنامه ماراتن ۶ تا ۷ ماهه که چهار فصل آب و هوایی را در بر می گیرد، فیلمبرداری فیلم را در دسامبر ۲۰۱۹ به پایان رساندند. سازندگان فیلم را در بخش های عمده ای از روسیه و هند فیلمبرداری کردند، در حالی که سکانس های کمی را در بریتانیا و ایرلند فیلمبرداری کردند.

سردار اودهام دارای موسیقی متن ساخته شده توسط شانتانو مویترا، فیلمبرداری توسط آویک موخوپادهای و تدوین توسط چاندراسخار پراجاپاتی است. در ابتدا چندین بار به دلیل قرنطینه همه‌گیر COVID-19 به تعویق افتاد، سازندگان از طریق سرویس استریم آمازون پرایم ویدیو به سمت اولین نمایش مستقیم به دیجیتال رفتند و از اکران در سینما پیشی گرفتند. این فیلم در ۱۶ اکتبر ۲۰۲۱، در آخر هفته دوشرا اکران شد و در نهایت با تحسین گسترده منتقدان همراه شد، با تمجید از عملکرد، کارگردانی، فیلمنامه، فیلمبرداری، دیالوگ ها و جنبه های فنی کاوشال، اما با هدف طولانی شدن مدت فیلم، انتقاداتی را دریافت کرد. این فیلم همچنین به دلیل به تصویر کشیدن واقع گرایانه از کشتار جالیانوالا باغ، که در یک سکانس گسترده و گرافیکی به تصویر کشیده شد، مورد توجه قرار گرفت. فوربس با یک پیام اجتماعی، سردار اودهام ۲۰۲۱ را به عنوان بهترین فیلم هندی معرفی کرد.

این فیلم از زمان حال، جایی که سردار اودهام سینگ در لندن است، به گذشته و زمانی که او بخشی از انجمن جمهوری خواه سوسیالیست هندوستان (HSRA) بود، رفت و آمد دارد و دلایل او برای ترور افسر خدمات ملکی هند، مایکل اودوایر را بررسی می کند. اودهام (معروف به شر سینگ) از زندان پنجاب در هند بریتانیا آزاد می شود. او دائماً توسط مقامات استعماری تحت نظر است. او هند را ترک می کند و در زمستانی که به نظر می رسد به اتحاد جماهیر شوروی می رود. از آنجا با کشتی راهی لندن می شود. با وجود اینکه مقامات بریتانیا به دنبال او هستند، او با موفقیت از آنها طفره می رود و در لندن زندگی می کند و به عنوان یک فروشنده و سپس یک جوشکار امرار معاش می کند. او در مقابل تالار کاکستون نشان داده می‌شود و به داخل جایی می‌رود که اودوایر در مورد زمان خود به عنوان ستوان فرماندار پنجاب و نحوه سرکوب یک قیام بزرگ سخنرانی می‌کند. اودهام به سمت اودوایر می رود و به او شلیک می کند و دستگیر می شود.

اودهام به عنوان وکیلی منصوب می شود که به آرامی اودهام را وادار می کند تا پیشینه خود را بازگو کند. اودهام را به دادگاه می آورند و با وجود وکیل خوب، قضات او را به اعدام محکوم می کنند. با شنیدن این سخن، اودهام یک سخنرانی فی البداهه انجام می دهد که در آن حکومت بریتانیا در هند را محکوم می کند و حمایت خود را از جنبش آزادی هند تأیید می کند. اودهام به شرایط بازداشت خود اعتراض می کند و ۴۲ روز روزه می گیرد، اما به زور به او غذا می دهند تا آن را بشکند. او به آرامی به بازرس تحقیق باز می شود و دلایل ترور را به او می گوید. اودهم لقب شهید اعظم را نیز گرفت.

در سال ۱۹۱۹، اودهام جوانی است که در یک کارخانه نساجی در نزدیکی امریتسار با دوست دختری لال کار می کند. در ۱۳ آوریل ۱۹۱۹، ژنرال دایر به دستور اودویر به روی جمعیت ۲۰۰۰۰ معترض مسالمت آمیز در داخل باغ جالیانوالا آتش گشود. اودهام بی خبر از قتل عام می خوابد، تا اینکه دوستش او را بیدار می کند، زخمی مرگبار و خونریزی شدید. او خبر قتل عام را می شنود و برای کمک به محوطه می شتابد. نشان داده می شود که اودهام به همراه چند داوطلب دیگر، بازماندگانی را پیدا می کند و آنها را به بیمارستان موقتی می برد که خودش غرق شده است. او بعدا اعدام شد و نشان داده شد که عکسی از باگات سینگ دارد که در روزهای پایانی زندگی بهگات در زندان بود.

پس از استقلال هند، خاکستر اودهام به درخواست جیانی زیل سینگ، وزیر ارشد پنجاب به هند آورده شد و در رودخانه سوتلج غوطه ور شد. خاکستر او در جایی غوطه ور شد که خاکستر بت او باگات غوطه ور شد. در صحنه آخر، ژنرال دایر و اودوایر حساب های خود را به کمیسیون شکارچی می دهند.

Sardar Udham Total Box Office Collection OTT Release Audience Review &  Ratings - Sleek Gist

زیرنویس Sardar Udham 2021 فیلمی بر اساس زندگی انقلابی هندی اودهام سینگ در مارس ۲۰۱۹ اعلام شد که شوجیت سیرکار کارگردانی این فیلم را بر عهده دارد و ویکی کاوشال نقش اصلی را بازی می‌کند. شوجیت تصمیم گرفت نقش اصلی را برای کاوشال انتخاب کند، زیرا او «بازیگری می‌خواست که دل و جان خود را به فیلم بدهد» و این دومی که اهل پنجاب بود، شبیه اودهام سینگ، و همچنین بومی پنجاب بود. کاوشال آن را به عنوان پروژه رویایی خود عنوان کرد و فیلم‌شناسی شوجیت را تحسین کرد و در ادامه گفت: “نگاه او به شخصیت (اودهام سینگ) و جهان فوق‌العاده و همچنین زیبا است. من قرار است توسط او کارگردانی شود. این فیلم دومین پروژه هندی است که بر اساس زندگی انقلابی هندی پس از راج بابر با بازی، شهید اودهام سینگ (۲۰۰۰) ساخته شده است.

زیرنویس سردار اودهام شوجیت سیرکار در ابتدا می‌خواست عرفان خان نقش اصلی را بازی کند، اما به دلیل مشکلات سلامتی، او کار روی فیلم را کنار گذاشت و اصرار داشت که ویکی کاوشال را به عنوان نقش اصلی انتخاب کند.
داستان فیلم از سن ۲۰ تا ۴۰ سالگی سینگ، نشان دهنده وقایع کشتار جالیانوالا باغ، تا ترور مایکل اودوایر، فرماندار پنجاب (هند) که مسئول این حادثه بود، ردیابی می شود. این ایده ابتدا برای ارائه در اواسط دهه ۱۹۹۰ مطرح شد، پس از اینکه شوجیت در مورد وقایع و زندگی اودهام سینگ، زمانی که دانشجوی کالج شهید بهگات سینگ در دهلی بود، خواند، اما به دلیل تحقیقات گسترده خود دو دهه منتظر ماند. درباره اودهام سینگ، با شوجیت که می‌خواهد زندگی اودهام را به نسل کنونی مخاطبان جوان‌تر نشان دهد. در ابتدا، این نقش به عرفان خان پیشنهاد شد، و پسرش بابل خان گزارش شد که نقش نسخه جوان‌تر اودهام سینگ را بازی می‌کند. با این حال، به دلیل مسائل بهداشتی سابق، او از ایفای نقش خارج شد و اصرار داشت که کوشال نقش اصلی را بازی کند. کاوشال برای نشان دادن نسخه جوان‌تر سینگ دستخوش دگرگونی فیزیکی شده بود و در عرض دو ماه ۱۵ کیلوگرم وزن کم کرد. او همچنین برای چند سکانس با ظاهری خشن ظاهر شد، و عکس‌های دگرگونی خود را در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود به اشتراک گذاشت، نزدیک‌تر به اکران فیلم، که توسط طرفداران و افراد مشهور به طور یکسان مورد تحسین قرار گرفت.

دانلود زیرنویس فیلم سردار اودهام در نوامبر ۲۰۱۹، بانیتا ساندو که در اکتبر (۲۰۱۸) با شوجیت کار می کرد حضور او را تایید کرد و گفت که نقش مهمی در این فیلم بازی خواهد کرد. بازیگر تلویزیون و تئاتر آمل پرشار به ایفای نقش مبارز آزادی هند بهگات سینگ منصوب شد. آمل در مصاحبه ای با ایندیان اکسپرس گفت: “من مجبور نبودم تفسیر بازیگر دیگری را کپی کنم، زیرا هیچ کس نمی داند او چقدر قد داشته و چگونه راه می رفته است. این فقط از طریق گزارش های مکتوب است که بیشتر در مورد ایده ها و افکار او هستند. در حال حاضر ما نیاز به ایجاد فردی باورپذیر داشتیم. این بیشتر در مورد انرژی او بود.” نام اصلی سردار اودهام سینگ بود که بعداً به سردار اودهام تغییر یافت.

در صدمین سال کشتار جالیانوالا باغ در ۱۳ آوریل ۲۰۱۹، سازندگان عکاسی اصلی را در لندن آغاز کردند، با یک برنامه ۲۵ روزه فیلمبرداری شد و تیم در اواخر آوریل به روسیه رفت، در حالی که برای چندین سکانس در St. پترزبورگ. از آنجایی که داستان فیلم در دوران پیش از استقلال است، شوجیت می خواست تنظیمات، شخصیت ها و چیزهای مربوط به آن دوره را بازسازی کند. از آنجایی که او اولین فیلم دوره او بود، تحقیق در مورد چیزهای مورد استفاده را دشوار می‌دانست، زیرا «سوابق کمی موجود است و آن‌هایی که وجود دارد حدس و گمان بودند». او با تماشای سینمای آمریکا و اروپا، فیلم‌های مستند و جمع‌آوری تصاویر آرشیو شده از رسانه‌های آنلاین، ایده‌هایی در مورد بازسازی آن دوره به دست آورد. چهار روز قبل از شروع فیلمبرداری فیلم، کوشال در حین فیلمبرداری یک فیلم دیگر با آسیب دیدگی مواجه شد و ۱۳ بخیه روی گونه اش زد. اما شوجیت به او توصیه کرد که با شلیک بیاید و گفت که سردار اودهام نیز بخیه خواهد زد و با یک زخم واقعی در صورتش، برای قسمت های خود تیراندازی کرد.

سازندگان فیلم یک برنامه یک ماهه را در روسیه فیلمبرداری کردند و تیم در اواسط ژوئن ۲۰۱۹ به ایرلند و آلمان رفتند. با یک تیراندازی سه ماهه در بخش‌هایی از اروپا و سایر کشورها، تیم به هند بازگشت تا برنامه دوم را در امریتسار، پنجاب در اکتبر ۲۰۱۹ آغاز کند. این برنامه به مدت ۲۵ روز ادامه داشت که در آن سکانس هایی از کشتار و عواقب آن فیلمبرداری می شد. ویکی کاوشال در مصاحبه‌ای درباره بازسازی این حادثه اظهار داشت: «به‌عنوان یک فرد از نظر جسمی خسته‌کننده، دل‌خراش و از نظر عاطفی بی‌حس‌کننده بود، اما به‌عنوان یک بازیگر، باید همه‌جوری آماده باشیم. تقریباً یک واقعیت، تصور کردن خود در آن فضا. من باید به اجساد و آن همه خونریزی و حمام خون واکنش نشان می‌دادم.»

Sardar Udham (2021) - IMDb

زیرنویس فیلم سردار اودهام قرار بود کارهای پس از تولید این فیلم در اواسط مارس ۲۰۲۰ آغاز شود، اما به دلیل قرنطینه همه گیر COVID-19 در هند برای مدت نامعلومی به تعویق افتاد.  در ۸ ژوئن ۲۰۲۰، سازندگان تصمیم گرفتند فعالیت‌های پس از تولید فیلم را با شوجیت آغاز کنند که یک طرح چهار مرحله‌ای را با شروع فرآیند تدوین، که برای ۱۵ تا ۲۰ روز ادامه دارد، فعال می‌کند. Chandrashkehar Prajapati تدوینگر فیلم بود و در طول مراحل تدوین، تنها کارگردان، تدوینگر و دستیارانش اجازه ورود به اتاق تدوین را داشتند که با رعایت دقیق پروتکل های فاصله گذاری اجتماعی کار می کردند و باید تمام کارهای تدوین را قبل از ممنوعیت تردد شبانه انجام می دادند. ساعت ۷:۰۰ بعد از ظهر. او همچنین از اینکه صنعت فیلم برنامه‌ای را توسعه داده است که به آن‌ها اجازه می‌دهد محتوای ویرایش‌شده را، فریم به فریم، با نظرات توضیحی، به‌صورت آنلاین به اشتراک بگذارند، احساس قدردانی می‌کند. شوجیت می‌خواست جلوه‌های بصری را در مرحله دوم پس‌تولید از سر بگیرد، اما بیشتر تحت فشار قرار گرفت، زیرا به تعداد بیشتری از خدمه حدوداً ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر نیاز داشت.

آهنگساز شانتانو مویترا در ژوئن ۲۰۲۰ روی موسیقی فیلم کار کرد. پس از چند استراحت اعلام شده در اواسط سپتامبر ۲۰۲۰، سازندگان کار روی جلوه های بصری را از سر گرفتند. بعداً کار روی طراحی صدا در ماه اکتبر از سر گرفته شد که آخرین مرحله در مراحل پس از تولید بود. بخشی از طراحی صدا در اروپا و بخشی دیگر در داخل کشور در کلکته انجام شد. فعالیت‌های دیگری مانند متوسط ​​دیجیتال، درجه‌بندی رنگ و پیش تجسم در نهایت، در اوایل سال ۲۰۲۱ آغاز شد. بنا به پیشنهاد آویک موخوپادحیای فیلمبردار و دیگر اعضای خدمه – تهیه کننده اجرایی کومار تاکور، مدیران هنری مانسی مهتا و دیمیتری مالیچ – سازندگان بر استفاده از پالت های رنگی با تم خاکستری در طول سکانس های خارجی و رنگ قهوه ای تمرکز کردند. تم رنگی برای دنباله ها در امریتسار. ویکی کاوشال دوبله قسمت های خود را در سپتامبر ۲۰۲۱ به پایان رساند.

موسیقی متن فیلم سردار اودهام شامل شش آهنگ سازهای مورد استفاده در موسیقی متن فیلم به سرپرستی و آهنگسازی شانتانو مویترا بود.  اگرچه این فیلم هیچ آهنگی ندارد، مویترا موسیقی فیلم را در طول دوره قرنطینه بیماری همه‌گیر COVID-19 در ژوئن ۲۰۲۰ ساخت. قبل از شروع فیلمبرداری، او با در نظر گرفتن وضعیت ذهن اودهام سینگ در آن قطعه موسیقی، یک قطعه ساز را ضبط کرد. کار بر روی موسیقی فیلم در مرحله پیش تولید آغاز شد، جایی که او و تیم موسیقی خود موسیقی فیلم را در فضای خانه خود برنامه ریزی و طراحی کردند. آهنگ‌ها توسط جورج جوزف تولید شده‌اند، هر آهنگ با دقت بر اساس زندگی و رویدادهای حول محور اودهام سینگ تنظیم شده است. در ۲ اکتبر ۲۰۲۱، کل آلبوم متشکل از آهنگ های ساز توسط شرکت زی موزیک منتشر شد. بازیگر اصلی، ویکی کاوشال، که کل آلبوم موسیقی را از طریق رسانه های اجتماعی و سیستم عامل های موسیقی به اشتراک گذاشت، آن را به عنوان “روح فیلم” نامید.

در نقد فیلم منتشر شده در مجله The Week، آیسواریا ونوگوپال در مورد موسیقی اظهار داشت: “شش قطعه ساز ساخته شده توسط شانتانو مویترا، به خوبی جریان دارد و مراحل مختلف زندگی اودهام را به تصویر می کشد”. اومش پانوانی از کویموی اظهار داشت که «نمره پس‌زمینه در نیمه دوم می‌درخشد». منتقدی از Deccan Herald نیز حذف آهنگ‌ها در فیلم را ستایش کرد زیرا «داستان‌گویی واقع‌گرایانه» را ارائه می‌دهد. جدا از کار مویترا در پارتیتور، طراحی صدایی که دیپانکار «جوجو» چاکی اجرا کرد به دلیل بازتاب اصالت دوران پیش از استقلال بسیار مورد تحسین قرار گرفت. با این حال، انمول جموال، سازنده ویدئو، نظرات خود را در مورد این فیلم به اشتراک گذاشت، موسیقی مویترا را به دلیل اینکه به شیوه‌ای درست با جلوه‌های بصری همراه شده بود، تحسین کرد، اما او احساس کرد که ترکیب یک شعر “کیفیت فیلم را افزایش داده است، تا حدی که ناراحت کننده است. صحنه هایی از حادثه در حال نمایش است».

این فیلم در فهرست نهایی ۱۴ فیلم هندی دیگر قرار گرفت که در نود و چهارمین دوره جوایز اسکار در بخش نامزدی بهترین فیلم خارجی ارائه می‌شوند.  با این حال انتخاب نشد. اعضای هیئت داوران – آهنگساز و کارگردان موسیقی بنگالی، ایندرادیپ داسگوپتا و طراح تولید سومیت باسو – از طولانی بودن فیلم و اوج تأخیر آن انتقاد کردند که دلیل انتخاب نشدن در نامزدها بود. با این حال، دومی اظهار داشت که این فیلم «نفرت نسبت به انگلیسی‌ها» را نشان می‌دهد.  تصمیم اعضای هیئت منصفه با واکنش هایی مواجه شد و دلایل آنها را “بی اساس” خواندند. با این حال، کارگردان Shoojit Sircar و Vicky Kaushal به تصمیم هیئت داوران به عنوان “یک نظر شخصی و ذهنی” احترام گذاشتند. با این حال، آنها از فیلم تامیل Koozhangal حمایت کردند، که به عنوان ورودی رسمی مراسم جایزه انتخاب شد، اما آن نیز نامزد نشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.